Jak Tsonga odnosi sukcesy bez wygranej

Jak odnieść sukces bez wygranej

Zwycięstwo i sukces są często używane zamiennie przez wielu sportowców.

Większość sportowców i drużyn ocenia swój poziom sukcesu dzięki rekordzie wygranej.

Zwycięstwo ma tendencję do decydowania o tym, jak sportowcy postrzegają i czują się o sobie. Jeśli wygrasz, czujesz się dobrze i masz większe poczucie wartości jako sportowiec. Kiedy przegrywasz, czujesz się okropnie, a czasem bezwartościowy.

Czy można odnieść sukces bez wygranej?
Czy można odczuwać poczucie spełnienia i dumy, nawet jeśli nie wyszedłeś z zwycięzcy?

Cóż, może być tylko jeden zwycięzca, ale sukces jest otwarty dla wszystkich. Sukces jest samoziarnism; Jak dobrze wykonano zamiast tego, jak dobrze grał przeciwko przeciwnikowi.

Istnieje jedno duże rozróżnienie między zwycięstwem a sukcesem, czyli:
Zwycięstwo wymaga wielu zmiennych poza twoją kontrolą, aby połączyć się w odpowiedniej kombinacji (poziom gry przeciwnika, warunki konkurencji, zdrowie fizyczne itp.)

Sukces jest skoncentrowany na jednym czynniku w twojej bezpośredniej kontroli… ty!

Sukces wymaga sposobu myślenia, który pozwala skupić się na grze, przepchnąć się przez czas trwania konkurencji, mentalnie odbijanie się od przeciwności koncertowej i reaguje emocjonalnie w pozytywny sposób podczas konkurowania.

Jeśli możesz odnieść sukces nawet w porażce, będziesz w stanie utrzymać głowę wysoko, zachować pewność siebie i zwiększyć motywację, wiedząc, że przekroczyłeś swój limit.

Sukces buduje pęd emocjonalny, który zmusza Cię do dalszego poszukiwania sposobów na poprawę gry.

Jo-Wilfried Tsonga wszedł do szanghaju Rolex Masters z 2015 roku, zajmując 16. miejsce na świecie. Tsonga pokonał Rafaela Nadala w półfinałach, 64, 06, 75, aby zmierzyć się z nr 1 w rankingu Novak Djokovic. Djokovic był dominującą siłą w tenisa mężczyzn, wygrywając ponad 82% jego meczów, w tym pokonanie Tsonga 62, 64 podczas finałów Masters w Szanghaju 2015.

Mimo że Tsonga został wyprzedzony, postrzegał swój występ jako sukces. W rzeczywistości Tsonga przeniósł się na 10. miejsce w rankingach.

Tsonga: „Dla mnie to, co ważne jest dziś, aby grać w dobre tenis. Jestem bardzo zadowolony z tygodnia, w którym to zrobiłem… Jestem bardzo zadowolony. Tak, wiesz, aby wrócić na najlepszym poziomie, zawsze jest to długi proces. Cieszę się dzisiaj, że wróciłem naprawdę blisko 10. Daje mi energię, wiesz, nadal ciężko pracować i starać się osiągnąć inne dobre rzeczy ”.

Sukces to proces, w którym konsekwentnie wkładasz swój najlepszy wysiłek, szukaj sposobów na ulepszenie gry i masz sposób myślenia, aby konkurować bez względu na szanse.

Wyniki będą dotyczyć tego, jakie powinny być, ale wysiłek, który włożyłeś, zależy od ciebie i to wysiłek określa twój poziom sukcesu.

Strategia koncentrowania się na sukcesie, a nie wygrywaniu:
Oczywiście chcesz wygrać, to jest oczywiste. Ale łatwo się złapać w końcowym wyniku.

Kiedy oceniasz swoją wydajność, musisz obiektywnie przyjrzeć się innym czynnikom: jak ciężko walczyłeś o punkty, jak skoncentrowałeś się w krytycznych momentach lub jak szybko odbijałeś się od błędów.

Jeśli znajdziesz sukcesy, takie jak Tsonga, zapewni ci paliwo, aby nadal ciężko Paris Saint-Germain Koszulka pracować i spróbować osiągnąć inne dobre rzeczy.

Sprawdź nasze wideo tygodnia, strach przed porażką i wytrzymałość psychiczną w sporcie!

Naucz się sprawdzone strategie gier mentalnych, aby osiągnąć jak najlepiej na boisku!

Czy ty (lub twoi gracze) osiągniesz swoje umiejętności w konkurencji?

Czy CF Monterrey Koszulka przynosisz swoją najlepszą i najbardziej pewną grę na mecze?

Wybrane tenisisterzy nauczyli się występować z ostatecznym zaufaniem do turniejów.

Jeśli jesteś gotowy na poprawę swojej wytrzymałości psychicznej i wystąpienie z najwyższą pewnością siebie w meczach, zaufanie do tenisa: wytrzymałość psychiczna dla graczy turniejowych może ci to pomóc!

Użyj zaufania do tenisa, aby zwiększyć wytrzymałość psychiczną w tenisa i odkryć potężne i sprawdzone strategie gry mentalnej, które pomogły profesjonalistom wygrać!

Zaufanie tenisowe: wytrzymałość psychiczna dla graczy turniejowych

Co mówią klienci mentalni?
„Chcę poinformować, że twoje płyty CD z tenisem były dla mnie niezwykle pomocne. Słucham ich w samochodzie, a program pomaga Real Betis Balompie Koszulka mi przezwyciężyć niepokój związany z występem w turnieju. Dziękuję Ci!”
~ Wing Wu

Pobierz nasz bezpłatny raport psychologii tenisowej!

Dowiedz się, czy popełniasz jeden lub więcej z tych „kosztownych” błędów w grze mentalnej podczas meczów!

Pobierz nasz bezpłatny raport psychologii tenisowej:

Sześć niewymuszonych błędów „gry mentalnej” tenisarzy popełniają między punktami

Odkryjesz:

Jak twój umysł może być twoim najlepszym lub najgorszym atutem na boisku.

Jeśli skutecznie używasz umysłu między punktami.

Jedna strategia, która może pomóc Ci odpuścić ostatni punkt.

Najlepsze umiejętności gry mentalne, które musisz opanować, aby zwiększyć swoją pewność siebie i wydajność między punktami.

Kliknij tutaj, aby pobrać swój bezpłatny raport już dziś: sześć niewyniosły błędy „mentalnej gry” teniserzy wykonują między punktami

Co mówią tenisownicy?
“Dr. Cohn, jeden z Mnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.