5 Sugestie dotyczące ulepszenia gry mentalnej Federera

Dokładnie jak Federer może ulepszyć swoją grę mentalną?

Jaki jest znacznie lepszy sposób myślenia dla Federera, który pomoże mu po raz kolejny wygrać z Nadal po jego demoralizacji, szczerego przegrywania w Australian Open?

Przeanalizuję psychologię lekcji tenisa, które odkryliśmy z Australian Open Finals. Pędu pędu finałowego meczu, takich jak Federer, a także Nadal w Australian Open 2009, są fascynujące z perspektywy gry mentalnej.

Jako ekspert od gry mentalnej staram się zajrzeć do psychologii, a także pędu meczu.

Jeśli sprawdziłeś moje artykuły w Sports Psychology for Tennis, rozumiesz, że wierzę, że Federer pokonał się z wadliwą wiarą w piąty senior podczas finałów Australian Open.

Po meczu stwierdził, że mecz nie powinien być pięć set. Uważa również, że znacznie lepszy gracz nie zawsze wygrywa, ponieważ sprowadza się to do pędu, a także który ma pęd pod koniec meczu. To prawda, ale:

Czy wierzenie, że jego przeciwnik ukradł cały pęd, jest wystarczający, aby spowodować, że zaostrzy się w ostatnim secie?
Możesz zobaczyć, jak Federer zaostrzy się w piątym secie, a także popełnia znacznie więcej błędów psychicznych.

Federer miał 14 niewymuszonych błędów w końcowym zestawie w porównaniu z dwoma niewymuszonymi błędami Nadala.

Czy presja na wygranie spowodowała, że ​​Federer zaostrzy się, a także popełnił znacznie więcej błędów w końcowym secie?
Tak, wierzę, że Federer zakrztusił mecz, gdy Nadal nabył pęd w meczu.

Oto moja mentalna gra w tenisa, Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej mężczyzn Koszulka która przedstawia, dlaczego Nadal pokonał Federera (lub dlaczego Federer pokonał się!):

W ciągu ostatniego roku Federer miał trudną historię z Nadalem, a także gra w jego umyśle.

Federer uważa, że ​​ma ogromną wadę przeciwko lewicowi Nadala. Tłumaczenie: Nie mogę go złamać, kiedy naprawdę wymagam przerwę.

Federer uważa, że ​​najlepszy gracz nie zawsze wygrywa, jeśli trafi do pięciu setów. Tłumaczenie: Nawet jeśli jestem znacznie lepszym tenisistą, istnieje możliwość, że nie mogę tego wygrać.

Inni oczekują, że Federer pokonie Nadala. Tłumaczenie: powoduje to znacznie większą presję na Federera.

Federer wierzył (Z mojej strony założenie), że musiał trafić w każdą pierwszą serwę, a także zdobyć asy. Doprowadziło to do bardzo pierwszej porcji tylko 51%, a także sześciu podwójnych wad w niewłaściwych momentach. Tłumaczenie: Zwycięzcy w pierwszym serwowaniu spowodowało, że przegrał gry serwisowe.

Wierzę, że Federer pokonał się, szczególnie w końcowym secie. Jednak nie chcę niczego oderwać od heroicznego występu Nadala. Grał w fantastyczne taktyczne, a także trudne psychologicznie mecz. Nadal mógł złożyć się wcześniej w meczu, gdy Federer miał cały impet, jednak był silny.

W jaki sposób Federer może poprawić swój sposób myślenia lub mentalną grę w przyszłości w Sukcesy przeciwko Nadalowi?
1. Skoncentruj się na przyszłości, a nie na przeszłości. Nadal prowadzi Federera 13-6 w latach 2004–2009. Od 2008 r. Do obecnego Nadal wygrał wszystkie pięć spotkań. Ostatnim meczem wygranym przez Federer był półfinały Pucharu Tenisowego Masters w 2007 roku. Federer ma w głowie, że nie może pokonać Nadala, River Plate Koszulka bez względu na to, jak świetnie gra. Powinien zmieniać każdy mecz bez historii, która jest małpą na plecach.

2. Metoda znacznie bardziej przeciwko lewicowym graczom. Federer uważa, że ​​ma ogromną wadę wobec lewicowych graczy, gdy dotyczy jego powrotu serwowania. Wymaga znacznie bardziej metody z lewymi graczami, jeśli taka jest sytuacja, a także odkryć metodę przekształcenia tej wady w przewagę w jego umyśle.

3. Zagraj w praktyczny mecz zamiast idealnie wyglądającego meczu. Federer ma doskonale wyglądające, strumieniowe uderzenia gruntowe, jednak idealne Stokes nie wygrywa meczów. Świetne (funkcjonalne) uderzenia, świetne taktyki, a także wygrane wytrzymałość psychiczną. Powinien zagrać w ujęcia, które wykonują zadanie w meczu, zamiast pozostać z tym, co według niego wygląda lub jest dla niego idealnie.

4. Przestań martwić się o to, czego oczekują inni. Gracze w niektórych przypadkach przyjmują innych oczekiwań jako własnych, a następnie odczuwają presję, by grać tak samo, jak inne oczekiwania. To może być sytuacja z Federerem. Uważam, że dotyczy on również tego, czego oczekuje od niego społeczeństwo od jego najwyższego stanu przez wiele lat.

5. Wygraj z najlepszymi ujęciami, a nie zwycięzcami przy każdym serwowaniu. Pomysł ten jest podobny do gry w praktyczny tenis zamiast idealnego tenisa. Kiedy gracze uważają, że powinni trafić zwycięzców w każdym serwowaniu (być idealnym), Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn Koszulka aby wygrać mecze, to uruchamia ich, aby zaostrzyć, a także zarządzać ich wydajnością. Uważam, że znacznie lepszym celem dla Federera byłoby zwiększenie jego pierwszej porcji przeciwko Nadalowi lub próba trafienia ACES w każdej usługi.

Jedna uwaga tutaj: oparłem ten krótki artykuł na temat tego, co mogę obserwować w meczach, a także o tym, co sprawdziłem w wywiadach po meczu. Gdybym mógł porozmawiać z Rogerem, jestem konkretny, miałbym dłuższe lub bardziej precyzyjne zdjęcie dokładnie jak cześćnull